Karbon Peeling Nedir? | Mercy Estetik
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karbon Peeling Nedir?

Karbon Peeling, çok koyu renkli cilt tonuna sahip kişilerde de lazer epilasyon uygulamasının yapılmasına imkan sağlayan lazer teknolojisi ile tedaviye ismini veren karbon sıvısı beraberinde gerçekleştirilen ve leke tedavisi, gözenek küçültme, cilt sıkılaştırma benzeri cilt yenileyici işlemlerde kullanılan bir uygulamadır.

Karbon Peeling nasıl uygulanır?

Gerekli enerjinin en yüksek düzeyde oluşmasını sağlamak için cilt yüzeyine ince bir tabaka halinde sürülen karbon maske kuruduktan sonra, yüksek lazer atışları yapılarak yüzeydeki deri tabakasının karbonla birlikte buharlaşması sağlanır. Yüksek ısı etkisiyle hücrelerde kollajen artışı tetiklenir, cilde elastikiyet kazandırılır. Her mevsimde uygulanmaya elverişli olan tedavi sonrasında, önlem amacıyla hastaya yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanılması önerilmektedir.

1–2 hafta aralıklarla  yapılacak olan tedavi kürleri, kişiye ve ihtiyaca göre değişmekle birlikte 4-10 seans arasında uygulanır. Tedavi kürü düzenli uygulandığında, hem işlemin etkisini uzun süre devam etmesi hem de tedavinin en başarılı şekilde tamamlanması sağlanır. Hormonal etkilere bağlı gelişen “melasma” adı verilen cilt lekeleri için uygulanıyorsa seans aralıkları biraz daha uzun tutulmaktadır. Karbon Peeling, etkisini 1.5 yıl boyunca sürdürebilen bir tedavi yöntemidir.

Karbon peeling etkisini ne zaman gösterir?

İlk seanstan sonra bile cilt üzerinde fark edilir bir aydınlanma ve dengelenme sağlayan tedavi, düzenli uygulamaların ardından 3. aydan itibaren kesin sonucuna ulaşmaya başlar.  6. ay itibariyle tamamen netleşip en yüksek düzeye ulaşan tedavinin sonuçları 1.5 yıl boyunca kalıcıdır.

Karbon Peeling Acı Veren Bir Uygulama Mıdır?

Lazer cihazlarında bulunan soğutma sistemleri sebebiyle, uygulamada genellikle ağrı / acı hissedilmediği belirtilmektedir. Uygulama sırasında hastalar hissettikleri acıyı genelde “hafif bir batma” olarak tanımlamaktadır.