Kısıtlı Zamanda Etkili Egzersiz İçin 4 İpucu | Mercy Estetik
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kısıtlı Zamanda Etkili Egzersiz İçin 4 İpucu

1. Ara verin ve yoğunlaştırılmış bir program uygulayın.

Dinlenmek ve kendinizi toparlamak için verilen periyodik aralarla yapılan yoğunlaştırılmış bir egzersiz, normal olarak uyguladığınız egzersiz programının neredeyse yarısı kadar sürse de benzer miktarda kaloriyi yakmanıza yardımcı olabilir. Yoğunluğundan dolayı sürekli olmasa da zamanın kısıtlı olduğu durumlar için idealdir.

2. Reklam aralarını değerlendirin.

Herhangi bir sebepten dolayı ekran karşısından ayrılamadığınız durumlarda, izlediğiniz yayının reklam arasını basit egzersizler için değerlendirmek form durumunuz açısından fark yaratabilir. Bu gibi zaman aralıklarında kullanmak üzere, elinizin altında, ip atlamak için bir ip ya da ufak çaplı ağırlıklar bulundurmak faydalı olacaktır.

3. Her fırsatta yürüyün.

Günlük egzersiz planınızı uygulamak için kısıtlı zamanınız varsa, gün içinde mümkün olan zaman aralıklarına ufak yürüyüşler sıkıştırmak, formunuzu koruma yolunda oldukça etkili olacaktır. Öğle yemeği için yürüyerek bir yere gidip dönebilir, arabanızı yürüme mesafesinde bir yere bırakarak ofise gelebilirsiniz. Yürüyüşügünlük hayatın akışına sıkıştırmak ve az zamanda çok iş başarmak için örnekleri çoğaltabilirsiniz.

4. Her egzersiz türünü, her gün yapmak zorunda olmadığınızı unutmayın.

Egzersiz planlarınızın fazlasıyla yoğun oluşu özellikle zamanın kısıtlı olduğu durumlarda oldukça bunaltıcı olabilir. Bu sebeple, örneğin her sabah hem koşmak hem ağırlık kaldırmak zorunda olmadığınızı aklınızdan çıkarmamak oldukça rahatlatıcı olacaktır. Kimi zaman programlarınızı hafifletmek ve vücudunuzun durumuna göre bazı egzersizleri iptal ederek bazılarına öncelik vermek, o zaman aralığında egzersiz programını tamamen bir kenara bırakmaktan daha faydalı olacaktır.