Microblading Nedir? | Mercy Estetik
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Microblading Nedir?

Microblading, bitkisel ve su bazlı boyalar ile kaşa 3 boyutlu kıl görünümü verilir. Kaş kontörü ismiyle de biliniyor olmasıyla beraber, oldukça gelişmiş bir tekniktir. Kişilere özel olarak kullanılan steril haldeki iğnelerle birlikte boyanın, kaşların belirli bölgelerinden itibaren uygulanması işlemidir. Herkes için tercih edilebilecek bir işlemdir.

 

Microblading Kaş Uygulaması

Microblading işleminde şekil verme ilk adımdır. Kişi kendinde olmasını istediği şekli seçtikten sonra uzman ile birlikte uygunluk kontrol edilir. Her kaş şekli her yüz için uygun olmayacağından, istenilen şekil kişinin yüz ölçüsüne göre ölçeklendirilerek uygun hale getirilir ve baz olarak bir çizim yapılır. Burada önemli olan uzmana güvenmektir. Bu konuda uzman kişi size en uygun kaş şekline karar vermede büyük rol oynar. Kaş şekli yüz ifadesinde büyük önem taşıdığından bu aşamada daha çok uzman görüşüne sadık kalmak gerekir. Çizim yapıldıktan sonra kişi onayına sunulur ve onaylanması halinde kalıcı işleme geçilir.  Yaklaşık olarak 1 ile 1,5 saatlik bir işlem sonucunda microblading işlemi tamamlanır.

Microblading Kaş ne kadar süre kalıcıdır?

Kalıcı makyaj boyalarının ortalama kullanım süreleri 9-12 aydır. Bu süre cilt tipine ve uygulama derinliğine göre farklılık gösterebilir. İşlem yapıldıktan 1 ay sonra rutin rötuş işlemi yapılır. Ancak daha uzun süreli kalıcılık için ara rötuş işlemi önerilmektedir. Bu işlem zaman içerisinde açılarak silindiği için 5-6 ay sonra bir ara rötuş işlemi yaptırarak daha uzun süre kullanım sağlanır.

Microblading kaş zararları var mı?

Uygulama aşamasında kullanılan malzemelerin kaliteli olmasıyla beraber aynı zamanda uzman tarafından gerçekleştirilmesi soruna yol açmaz. Kaşların doğal yapısına çok fazla müdahale edilmeden yapılan işlemler her zaman daha iyi sonuçlar vermektedir. Microblading kaş işlemi zararsız olarak tanımlanmakla beraber aynı zamanda pratik yöntemlerden biridir. Her gün kaşlara uygulanan ve temizlenmek zorunda olan kozmetik ürünlerinin yol açacağı zararların önüne geçen bir uygulamadır.