Zayıflamaya Yardımcı 7 Besin | Mercy Estetik
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Zayıflamaya Yardımcı 7 Besin

1: Yoğurt

Yoğurdun kilo verme üzerindeki en önemli etkisi yağ yakımını hızlandırıcı özelliğidir. Öğle ve akşam yemeklerinden sonra veya günde bir ya da iki kez ara öğün olarak tüketilecek bir kase yarım yağlı doğal yoğurt hem sizi tok tutacak ve ana öğünlere fazla yüklenmenizi önleyecek, hem de vücudunuzdaki yağların yanmasını kolaylaştıracaktır.

2:Elma

Sağlık için gerekli vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin olan elma aynı zamanda içeriğindeki yüksek lif oranıyla tokluk hissi de sağlar. Özellikle insülin seviyesinin düştüğü akşam saatlerinde, yemekten yaklaşık bir saat sonra tüketeceğiniz bir adet elma hem vücudunuzun şeker ihtiyacını karşılayacak, hem de gece acıkmanızı veya tatlı krizine girmenizi engelleyecektir.

3:Yumurta

Yağ yakan yiyecekler arasında üst sıralarda yer alan yumurtanın 2 günde bir tüketilmesi çok daha sağlıklı bir beslenme programı yürütmenize yardımcı olacaktır.Yumurtanın en faydalısı olabildiğince pişmiş olanıdır. Bu nedenle kilo kaybetmek istiyorsanız 2 günde bir sabah kahvaltısında katı haşlanmış yumurta tüketmenizi tavsiye ederiz.

4:Tarçın

Kilo verdiren baharatlar arasında ilk sırada olan tarçının kilo kaybı üzerindeki en büyük etkisi kan şekerini düzenleyici özelliği sayesinde olmaktadır. Bu özelliği sayesinde tarçının özellikle çay şeklinde demlenerek tüketilmesi hem tokluk hissi yaratmakta hem de ani şeker krizlerini önlemektedir.

5:Sirke

Elma sirkesinin faydalarını kilo vermek isteyen veya cilt bakımına özen gösteren hemen herkes duymuştur. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki sirke kesinlikle tek başına yağ yakan veya kilo verdiren bir madde değildir. Zaten dünya üzerinde böyle mucize bir madde ya da besin bulunmamaktadır. Sirkenin faydası ise ılık suyla seyreltilerek tüketildiğinde vücuda bir takım faydalı vitaminlerin alınmasını sağlaması, metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımına yardımcı olmasıdır.

6:Yulaf Ezmesi

Diyet yapıyorsanız lifli gıdalar tüketmenin öneminde mutlaka haberdarsınızdır. İşte tamamen doğal lif içeren ve katkı maddelerinden arındırılmış olan yulaf ezmesi bu gıdalardan en kolay bulunan ve en faydalı olanlarından biridir. Günde 1 su bardağı kadar yulaf ezmesini kahvaltıda soğuk sütle kahvaltılık gevrek şeklinde, ya da yemeklerden sonra yiyeceğiniz bir kase yoğurdun içine karıştırarak tüketebilirsiniz.

7:keten tohumu

Mide ve bağırsaklara etki ederek sağlıklı çalışmalarını sağlayan bir diğer besin maddesi de keten tohumudur. Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz bu tokumun en tercih edilen tüketim şekli yoğurtla birlikte yenmesidir. Keten tohumu konusunda dikkat edilmesi gereken nokta bu besinin günde en fazla bir tatlı kaşığı kadar tüketilmesi ve bir süre sonra artan tohumların tüketilmemesi gereğidir.  Doğru şekilde kullanıldığında keten tohumu size hemen hemen yemeğe eşdeğer bir tokluk hissi sağlayacak, aynı zamanda düşük kalorisi ve bağırsaklara olan olumlu etkisiyle kilo vermenize katkı sağlayacaktır.